Monday, February 17, 2014

TROUG DBA/Dev SIG İstanbul 2014 toplantısının ardından ...

Merhabalar,

Bu seneki(2014) ilk TROUG toplantısında sunum yapma fırsatı buldum. Birbirinden önemli isimlerin sunum yaptığı ve katıldığı bir etkinlikte bulunmak heyecan vericiydi.


İlk olarak Zekeriya Beşiroğlu 12c hakkında heyecan verici yeni özelliklerden bahsetti, daha sonra ise Erdem Altunkaynak developer tarafında 12c yi bizlere anlattı.

Sonrasında Ergem Peker Apexi advance geliştirmem tipleri ile anlattı bizlere, ve Gökhan Atıl ile her zaman katılamayacağımız kullandığımız sistemi tanıma ihtiyaçları görme anlamında çok aydınlatıcı bir  sunuma katılma şansım oldu.

Son olarak ben de Oracle DataGuard (11g) ortamında ana sunucunun taşınması ile ilgili bir sunum "(DataGuard Ortamında Primary Sunucunun Taşınması)" gerçekleştirdim. Diğer sunumlara göre uygulama sunumu şeklinde idi. Bu sunumda DataGuard hk. kısa bir bilgi ile RMAN duplicate active database, switchover kavramlarını uygulama fırsatı bulacağınız bir real world senaryosu işlemeye çalıştım. Umarım faydalı olur.

Bu çalışmanın ingilizce halini daha önce blogdan yayınlamıştım. Test ortamında yaptığım video kaydını da yayınlamayı düşünüyorum.

Sunumlar TROUG web sayfasından yayınlanacaktır.

Nice TROUG etkinliklerinde buluşmak üzere...
No comments :

Post a Comment